KORONAVİRÜS EK TEDBİRLERİ KAPSAMINDA İL HIFZISSIHHA MECLİS KARARI VE ÖNEMLİ GELİŞMELER

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin 04.11.2020 tarih ve 100 sayılı kararının 4. maddesinde Organize Sanayi Bölgeleri, Küçük Sanayi Siteleri ve Sanayi Kuruluşları için mesai başlangıç ve bitiş saatleri 07:00-16:00 olarak düzenlenmiştir. İşbu husus ise daha önce yetkili kurum ve kuruluşlarca açıklanan koronavirüs tedbirleri kapsamında vardiyalı çalışma usulünü kabul eden firmalar yönünden çelişki yaratmış olup konuya ilişkin açıklama yapılması gerekliliği hasıl olmuştur.
Bu kapsamda İstanbul Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından 06/11/2020 tarihinde anılan İl Hıfzıssıhha Meclisi Kararı’na ilişkin olarak basın açıklaması yapılmış olup anılan basın açıklaması “Mesai saati başlangıcının 07:00 olması kaydıyla fazla mesai veya vardiyalı çalışma yapmak isteyen firmalarımızın mesai bitiş saatlerini belirleme yetkisi kendi takdirlerindedir.” beyanına haizdir. Buna göre, Organize Sanayi Bölgeleri, Küçük Sanayi Siteleri ve Sanayi Kuruluşları için mesai başlangıç saatinin 07:00 olması koşulu ile mesai bitiş saati firmalar tarafından serbestçe belirlenebilecektir.

Saygılarımızla,

CELİKBAS LAW OFFICE

Yasal Uyarı
Bu sitede paylaşılan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır; Türkiye Cumhuriyeti Barolar Birliği’nin ilgili düzenlemeleri uyarınca reklam, teklif, hukuki öneri veya danışmanlık teşkil etmez. Bu bilgilerin iletilmesi hiçbir şekilde avukat müvekkil ilişkisi oluşturmaz. Bu bilgiler en son hukuki durumu yansıtmayabileceğinden okuyucular güncel durum hakkında bir avukata danışarak hareket etmelidirler.

İşbu makale bilgi ve deneyim paylaşımına yönelik olup yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki güvence vermemektedir. Çelikbaş Hukuk Ofisi, bu makalede yer alan her türlü bilgi ve sair içeriklerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından oluşacak zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.